Avtor: sbg Objavljeno: 27. 01. 2019

30. NEDELJA SVETEGA PISMA

27. januarja 2019

NA POTI Z BESEDO

»Sam Jezus se jima je približal in hodil z njima.« (Lk 24,15b)

ZAVOD BIBLIČNO GIBANJE

vabi vse prijatelje Božje besede na srečanja po škofijah

v nedeljo, 27. 1. ob 15. uri

CELJE, v cerkvi sv. Jožefa vodi besedno bogoslužje upokojeni celjski škof Stanislav Lipovšek, po bogoslužju predavanje Jožeta Planinška.

VIPAVA, na Škofijski gimnaziji predavanje škofa Jurij Bizjak in nato srečanje.

LJUBLJANA, v cerkvi sv. Janeza Krstnika v Trnovem vodi sv. mašo nadškof Stanislav Zore, po maši predavanje Jožeta Krašovca; pri maši bo sodeloval pevski zbor Consortuim musicum.

MARIBOR, v stolnici sv. Janeza Krstnika sv. maša z nadškofom Marjanom Turnškom, nato kateheza za bralce Božje besede (Milada Kaležič in Maksimilijan Matjaž).

LENDAVA, v cerkvi Svete Katarine Aleksandrijske molitev pred Najsvetejšim in predavanje Sama Skralovnika.

NOVO MESTO, v kapeli Baragovega zavoda kratko besedno bogoslužje in predavanje g. Janka Pirca.

Nedelja Svetega pisma 2019 - plakat

Nedeljo Svetega pisma v Cerkvi na Slovenskem obhajamo na pobudo slovenskih biblicistov že od leta 1990, letos torej že tridesetič.