Slovensko biblično gibanje

Občni zbor 2005

Povezave
Sveto pismo na spletu

Božja beseda za vsak dan
Nedeljska Božja beseda
Nekaj zanimivih strani

Svetopismo.at
Komisariat za Sveto deželo

Vabimo vas tudi na nov spletni portal v nastajanju, kjer so novice po 9. 12. 2007.

Leto Svetega pisma - 2007

GESLO: "To vam oznanjamo: Besedo življenja" (prim. 1 Jn 1,1-3)

V Osrednji knjižnici Celje v sodelovanju s Svetopisemsko družbo ob zaključku slovenskega leta Svetega pisma in ob bližnji obletnici Trubarjevega rojstva (1508-2008) pripravljamo razstavo o Svetem pismu, ki jo bomo odprli 29. oktobra ob 18. uri v avli knjižnice na Muzejskem trgu 1a. Razstava bo na ogled do 8. decembra.

V uvodnem programu, odvijal se bo v dvorani Pod celjskim stropom v Pokrajinskem muzeju,  bo nastopil  Ženski kvintet komornega zbora  Emanuel s solistom Matevžem Kinkom, sledila bo predstavitev zbirke BIBLIA SLAVICA (sodelujejo akademik dr. Jože Krašovec, dr. Majda Merše, dr. Mihael Glavan) in otvoritev razstave.

XIX. kongres IOSOT, mednarodne organizacije za študij Stare zaveze,
v Ljubljani, od četrtka, 12. julija - petka, 20. julija 2007.
Program | Predstavitev | Poročilo (Zaključno)  | Odprtje

Biblični festival
v nedeljo, 15. julija 2007, v popoldanskih in večernih urah.
napoved | Poročilo

Razstava
o Svetem pismu
»ŽIVA BESEDA«
- v cerkvi sv. Jožefa na Poljanah v Ljubljani
od 14. junija (odprtje ob 13. uri) do 31. julija 2007 od 10. do 18. ure,
informacije o razstavi - vabilo (html) oz. pdf [73KB] - razstava "Živa beseda".

1. januar 2007. Začeli smo LETO SVETEGA PISMA. Naj Bog obilno blagoslovi novo leto 2007 in vse naše delo s Svetim pismom. Naj bo to leto res - leto Svetega pisma, leto Božje Besede, ki naj ji prisluhnemo s srcem in jo udejanjimo z življenjem.

Občni zbor SBG 2006 -  Slovensko biblično gibanje pripravlja vseslovensko letno srečanje v Zavodu sv. Stanislava, v Ljubljani, v soboto, 11. novembra 2006, od 9. do 16. ure.
Projekt POSLUŠAM - BEREM - ŽIVIM
-  Slovensko biblično gibanje želi v okviru priprave na Slovenski pastoralni dan, ki bo junija 2007, v letu Svetega pisma, otrokom in njihovim staršem približati Sveto pismo. Zato s projektom POSLUŠAM - BEREM - ŽIVIM vabimo k sodelovanju katehistinje, katehete, župnike, kaplane in sodelavce župnij.
Razglasitev leta Svetega pisma v letu 2007 - Svet krščanskih Cerkva v Republiki Sloveniji (evangeličanska, katoliška in srbska pravoslavna) razglaša leto Svetega pisma, ki bo trajalo od 1. januarja do 31. decembra 2007.

Nedelja Svetega pisma, 29. januar 2006. - V Cerkvi na Slovenskem jo obhajamo vsako leto na zadnjo nedeljo v januarju. Tema letošnje je "S Svetim pismom prek dejavnih do oddaljenih".

40 let Konstitucije o Božjem razodetju - 18. novembra 1965 je Drugi vatikanski vesoljni cerkveni zbor potrdil Dogmatično konstitucijo o Božjem razodetju, Dei Verbum, ki je eden od nosilnih stebrov celotne koncilske zgradbe. Dokument obravnava razodetje in njegovo posredovanje, navdihnjenje in razlaganje Svetega pisma ter njegov temeljni pomen za življenje Cerkve. (pp. Benedikt XVI.)

Slovenski idr. prevodi Svetega pismaSveto pismo     Katoliška Cerkev v SlovenijiCerkev na Slovenskem

Katoliška biblična federacija

Slovensko biblično gibanje, Poljanska 2, SI - 1000 Ljubljana - Slovenija. Tel.: + 386 1 431-42-78 E-pošta
Zadnje urejanje: 9. 12. 2007. Strani so bile prvič postavljene 10. 1. 1998.